توقع زیادی از دولت نداریم فقط اینکه قوانین را زیاد عوض نکنند

امیر عصاری

به گزارش بانک و صنعت  ، شرکت کاغذ حساس نمابر مهر ، طی 5 سال گذشته با افزایش توان تولید و بهبود روابط و عملکرد فروش و با برقراری ارتباط مستقیم با بانک‌ها و سایر مصرف کنندگان این گروه کالایی به حذف واسطه‌ها و تلاش در بهینه سازی قیمت‌ها به همراه افزایش کیفیت مستمر، جهت جلب رضایت مشتریان خود پرداخته است و تبدیل به یکی از پیشگامان این صنعت شده است.

پای صحبت های امیر عصاری مدیرعامل کاغذ حساس نمابر مهر در گفتگو با خبرنگار بانک و صنعت:

این شرکت در زمینه کاغذهای حرارتی چاپ و برش فعالیت میکند و در مجموعه بالغ بر 130 نفر پرسنل دارد.

وارداتی بودن مواد اولیه کاغذ حرارتی و بهای تمام شده این کاغذ باعث عدم صادرات و یا ضعیف بودن صادرات این محصول در کشور است ولی البته حجم کمی از این محصول برای کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان صادر می شود ولی بخاطر مشکلات و موانعی که در داخل وجود دارد صادرات ای ن محصول کمی سخت است.

بیشترین مشکلی که این شرکت را دچار چالش میکند مشکلات داخلی از جمله سامانه نیما، تخصیص ارز، قوانین گمرکی است که هر دقیقه و هر ساعت در حال تغییر است.

این شرکت همیشه در مسیر مستقیم قدم برداشته اما بخاطر گمرک کشور ، متاسفانه خطوط تولید بعضا بین 20 تا 25روز در حالت تعلیق قرار می گیرد که مانع آن عدم ترخیص کالا در گمرک است.

«کاغذ حرارتی در گروه 2 قرار دارد و ارز 4400 به آن تخصیص داده میشود ولی متاسفانه ارز 4400تومانی وجود ندارد!! یعنی ما را به سامانه نیما می‌فرستند و یکی از مشکلاتی که بارهای شرکت در گمرک گیر میکند همین است؛ ما را به سامانه نیما ارجاع داده و میگویند بروید در نوبت ارز، در حالی که ارزی وجود ندارد و بار در گمرک می ماند.»

نتیجه اینکه ما در سه ماه گذشته مبلغی بالغ بر 390 درصد افزایش قیمت داشتیم.

توقع زیادی از دولت نداریم فقط اینکه قوانین را زیاد عوض نکنند و روالی در نظر بگیرند تا بتوانیم طبق آن پیش برویم و بگوییم در یک سال آینده این روال است و این به نوبه خود بزرگترین حمایت دولت از شرکت می باشد.

اینکه هر روز بخشنامه و قوانین عوض میشود، سیستم تولیدی را بسیار دچار مشکل کرده است و بیشترین ضربه را از سیستم داخلی میخوریم تا سیستم خارجی !!

خداروشکر این شرکت در شهرک صنعتی اشتهارد و حوزه مالیاتی اشتهارد مستقر است، مشکلی نداشتیم و آن مالیاتی که به حق بوده است را پرداخت کرده ایم .

در حوزه مالیاتی اشتهارد از کارخانه بازدید می کنند و حسابرسی میکنند و آن چیزی که حق است را میگیرند و داستان های که در اداره مالیات است مثل قیمتهای نجومی که در نظر گرفته میشود و به واحدهای تولیدی ضربه میزنند را این شرکت خوشبختانه ندارد.

این شرکت در سال 93 به عنوان کارآفرین برتر انتخاب شد، در سال 94 به عنوان صادر کننده برتر محصولات چاپی استان البرز از طرف اداره فرهنگ و ارشاداسلامی معرفی و در سال 95 به عنوان نوآور نمونه صنعت چاپ دست یافته است.

از جمله محصولات شرکت به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

1-رولهای حرارتی

2-رولهای فکس

3-رولهای کاغذی

4-رولهای پلاتر

5-فرمهای بهم پیوسته

 

مرجع: پایگاه تحلیلی، خبری بانک و صنعت 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *